Bilgi Gıda Hayv. Tur. Nak. Akar. San. Ve Tic. A.Ş., ziraat mühendisi Sayın Murat Ülkü KARAKUŞ yönetiminde 1996 yılında ticari faaliyetine başlamıştır. Ankara da kurulmuş olan şirketimiz, Yem Sektörünün ihtiyacı olan hammadde ve tarımsal ürünlerin teminini faaliyet konusu olarak seçmiştir. Sektörün ihtiyaçlarını en kaliteli ve ekonomik yoldan giderme ilkesi ile hareket emekte ve yoluna devam etmektedir. Konusunda ülkenin önemli ve saygın bir markası haline gelen şirketimiz sahip olduğu güncel bilgi ve tecrübeyi Gıda, Yem, Hayvancılık, Tarım ve diğer alt sektörlere gururla aktarmayı görevi olarak kabul etmiştir. Şirketimiz deneyimli çalışanları ile her zaman yol gösterici olacaktır.

Elmadağ da küçük bir çiftlik ile başlayan broiler (etlik piliç) yetiştiriciliğimiz, Gölbaşın da 50.000 m² arazi üzerine kurulu modern tesisimizle devam etmiş ve dönemde 250.000 kesim âdetine yükselmiştir. Broiler konusunda da hedefimiz en iyiyi yapmak, sektöre ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır.

Temelli de faaliyette bulunan yem fabrikamızla da Yem Sektörünün üretim kanadına hizmet etmekteyiz. Yem konusunda çeşitliliğin ve maksimum faydanın oluşması için Yem Sanayicileri Birliği başkanı da olan Yönetim Kurulu Başkanımız Murat Ülkü Karakuş’unda bilgi ve tecrübelerini üretim sürecinde kullanmaktayız. Sürekli gelişmekte olan sektörde, yeniliklere öncülük etmeyi ilke edinerek emin adımlarla üretimimize devam etmekteyiz. Yemin en temel gıda olduğunu bilmekteyiz ve temelin sağlam olması konusunda ne gerekiyorsa yapmaktayız.

Ayrıca sektöre taşımacılık konusunda da iyi hizmet etmek adına kendi tankerlerimizi çalıştırmaktayız. Dizayn ve hijyen konusunda sektörün ihtiyaçlarına göre imal edilmiş tankerlerimizle müşterilerimize güven vermeye devam edeceğiz.